כנראה שהגעתם לדף הזה כי השנים חלפו ואתם מחפשים דרכים לחדש את הפרקט שלכם. אנו מאמינים כי חידוש פרקטים הוא יצירת מחשבה וליקטנו תשובות לכל שאלותיכם. אתה יכול למצוא את כל המידע כאן.

מהם סוגי הפרקט השונים?

ישנם שלושה סוגים של תרגול בעולם הרפואה. לכל סוג תהיה שיטת טיפול שונה. אנו רואים את שלושת סוגי התרגול העיקריים הבאים:

פרקט גושני – פרקט עשוי מעץ מלא

פרקט למינציה – מה שאנו מכנים פרקט סינתטי

פרקט עם שלוש שכבות – פרקט המורכב משלוש שכבות עץ, החלק העליון אינו מטופל והתחתון טבעי ודק.

אנו מגלים כי כל תרגול דורש תהליך התחדשות שונה, מהעומק לעובי הקורה.

פרקט גושני – כשמדברים על חידוש פרקט שופע, אנו מתייחסים לתהליך הכרוך בניקוי וצביעה בשמן או בלכה ייעודית בהתאם לסוג הפרקט.

פרקט תלת שכבתי – ניתן לטפל בפורקט תלת שכבתי באופן דומה לגושי. הוא ניקה עם שמן או לכה, ולאחר מכן הניח את חומרי הגמר על פי סוג, צבע, ואת הסיום של הפרקט שלה.

פרקט סינטטי (למינציה) – לא ניתן לצבוע או לשייף פרקט סינטטי זה כמו הפרקט התלת שכבתי והגושני. חשוב להשתמש דטרגנטים עמוקים לקים הבסיס לאורך החידוש הזה.

מהו הזמן הטוב ביותר לעשות חידוש לפרקט?

אנשים רבים מבולבלים לגבי מתי ואיך לחדש פרקט. בדרך כלל, כאשר אנו לחדש פרקט זה יהיה משתי סיבות.

שנים של בלאי-התקנת את העץ לפני שנים רבות, ואתה יכול לראות את הבלאי הטבעי. עץ מגיב רע לחות ומים. פרקט אינו מתאים לעץ ויכול לגרום לשחיקה, מים עומדים ולחות בפרקט. אנחנו רוצים להימנע מהדברים האלה בעתיד.

אנו מרגישים שיש לשמור על האסתטיקה של הפרקט. אפשר, ואף רצוי, לחדש פרקט אם הוא נראה שחוק מדי או איבד את יופיו המקורי. אפשר גם לא לחדש פרקט, אלא להסיר את השכבה הישנה שלו ולמרוח" מגן", בהתאם לחוות דעתו של איש המקצוע.

j

מדוע מומלץ לעשות חידוש פרקט עם בעל מקצוע?

הרבה אנשים סקרנים אם אפשר לשחזר פרקט לבד ללא עזרה מקצועית. אמנם ניתן לעשות זאת ברמה עקרונית עם הכלים הנכונים, אך איננו ממליצים על כך. פרקט ניתן לשחזר על ידי אדם פרטי עם ניסיון מועט. במקרים מסוימים, האדם עלול בסופו של דבר לבזבז הרבה כסף וזמן לתיקון הנזק. אתה לא לתקן את הבעיה אינסטלציה או להחליף את המנוע של המכונית שלך בכוחות עצמו. אנו ממליצים להתייעץ עם איש מקצוע בעל ניסיון בשיקום עץ קשה.