הצעד הראשון ביצירת עיצוב גינה גדול הוא לשרטט את החלל שאתם מתכוונים לנוף. מפת נוף עוזרת לך להימנע מטעויות בבחירת צמחים. חשוב לצייר את התוכנית בקנה מידה; בערך רבע אינץ 'בתוכנית מייצג רגל של שטח גינה. זה מאפשר פירוט ניכר. עדיף גם להשתמש בנייר גרף גדול מדי, ואפשר להקליט מספר גיליונות יחד. ברגע שהבנת את המערך שלך, הגיע הזמן לתכנן את הצמחים.

תצטרך הרבה יותר מקום כדי ליצור עיצוב גינה גדול. הרבה משאבים נדרשים, אז זה רעיון טוב לחשב את העלויות מראש. לחלופין, אתה יכול לעבוד בתוך תקציב. זה גם רעיון טוב לקבל תכנית אתר, תוכניות ברמה, וציורים טופוגרפיים, כך שתדעו בדיוק מה לתקצב. עבור גנים גדולים, ניתן להשתמש באזורים שונים כדי לבחון נושאים שונים. בהתאם לצרכיך, כדאי שתיצור חלקים שונים של הגן כדי שתוכל ליצור תחושת פרטיות וביטחון. אולי תרצה אפילו לבנות סככות, אם יש לך גינה גדולה, לכלי בית וקומפוסט.

עיצוב גינה גדולה צריך להכיל לפחות 60 אחוז אלמנטים של גינון קשה, וארבעים אחוז של גינון רך. עם זאת, אם אתה רוצה אזור ישיבה גדול, אז אולי תרצה לשקול אפשרות אחרת. מיטות גדולות הן נהדרות להשלמה טקסטואלית, אבל אתה יכול גם להוסיף גבול סביבן כדי לשבור את החלל. נסה להשתמש בשילוב של בלוז ולבנים, או סגלגל מאגפנתוס. אם אינכם בטוחים לגבי הבחירה הנכונה של הצמחים, שקלו כמה מרכיבים מרכזיים והתנסו בהם.

פרטים שונים נוטים להיעלם בעיצובי גינה גדולים. כשקנה המידה, הנפח והקשר לנוף שמסביב הם שיקולים חשובים בעיצובי גינה גדולים, פרטים אינטימיים יכולים למצוא את הנישה שלהם. בעוד שלגנים גדולים בדרך כלל חסרים ניואנסים של מרחבים קטנים ואינטימיים יותר, שטח קטן עדיין יכול להציע אווירה אינטימית. המפתח לתכנון גינה גדול הוא להשתמש בניגודיות. נסה לשלב צבעים משלימים או להפריד ביניהם. לאחר מכן השתמש במרקמים ובצורות כדי לבטא את האזור.

בעוד שלגנים גדולים יקח יותר זמן ליישם, התכנון הכללי יהיה שווה את המאמץ. גן מתוכנן היטב ייצור ריבית במשך כל השנה, ויעודד תנועת עיניים. אולי אפילו תמצא אותו מקסים בחודשי החורף. תהליך העיצוב בדרך כלל פחות יקר מהחומרים הצמחיים. ברגע שיש לך עיצוב בראש, אתה יכול לעלות אותו ולהתחיל לתכנן. אחרי הכל, זה הרכוש שלך, אז תוודא שאתה מתכנן בהתאם.

המעברים בגינה גדולה חשובים, אבל אל תפחדו לפרק את העיצוב כך שיכלול מרקמים, חומרים ושינויים פוליאריים. תן דעתך לגן לונדוני גדול בעל שיפוע עדין המדרון בעדינות סביב חומה מתמדת. בור אש אבן מעגלי וסיפון שמש מתפתל משלימים את שלישיית היסודות האדריכליים. ואל תשכח את קרש הקפיצה. זה יספק נתיב ישיר יותר למבקרים שלך.

גן שופע עם צמחים אוהבי מים, מדשאה מלאה עצים, ואגם הוא האיזון המושלם של חצר גדולה. נחל קטן עובר דרך הגן ומתרוקן לתוך בריכה. הגן הזה ממוקם מול הבית. שושני יום גבוהים, מייפל יפני, ורדים סלמון הם בולטים ועשירים. מזרקה פשוטה בת שלוש קומות ושני ספסלי אבן ממוקמים במרכז. יש שיחים גבוהים סביב המזרקה לפרטיות ואין שיחים לחסום את הנוף מעבר למזרקה. מפל קטן ושני עצי מייפל משלימים את אווירה הארץ הטבעית של הגן.

לתכנון גן בר קיימא יותר, שקול שילוב צמחים מקומיים. אזורי המחיה 5 השולטים בבריטניה הם יערות, ערבות, ביצות וצמחיית חוף. בבריטניה יש מגוון של צמחים מקומיים והם קלים יותר לתחזוקה ולניהול מאשר מינים אקזוטיים. אפשר אפילו לנסות שילוב של כמה מהם לנוף מדהים באמת. לאחר מכן, ליהנות היתרונות של גן גדול מדהים.