כשזה מגיע לרהיטים, פחות זה יותר. חלל קטן יכול להרגיש מערות אם אתה ממלא אותו עם יותר מדי רהיטים. מצד שני, חדר גדול ירגיש ריק ללא ריהוט כלל! המפתח הוא למצוא איזון בין שני הקצוות: אתה רוצה לוודא שיש מספיק מקום לכולם אבל לא עד כדי כך שהם ירגישו אבודים בבית שלהם. החוכמה כאן היא לבחור חלקים בעלי קווים נקיים – זה יעניק לחדר שלך תחושה פתוחה ועדיין מספק מספיק אפשרויות ישיבה לאורחים או בני משפחה שעלולים לקפוץ לביקור באופן בלתי צפוי (או אפילו ביקורים מתוכננים).

אין סיבה לצבוע הכל בלבן

זה צבע קלאסי, בטח – אבל זה גם יכול להיות משעמם. אז השתמשו בלבן במינונים קטנים ושמרו אותו לחדרים שבהם אתם רוצים להדגיש צבעים אחרים: חדרי אמבטיה, מטבחים וחדרי שינה (או כל חדר עם הרבה אור טבעי). קצת צבע יכול להגיע רחוק: צבע הוא כלי רב עוצמה בארסנל של מעצב הפנים. זה יכול לשמש כדי ליצור מצב רוח, להפנות תשומת לב לאלמנטים מסוימים בחלל שלך ואפילו לעזור לך להרגיש יותר בבית.

אז איך בוחרים את הצבעים הנכונים לבית? ראשית, חשבו אילו חדרים זקוקים לקצת חיים חדשים – ולאחר מכן החליטו איזו ערכת צבעים תתאים ביותר עבור כל חדר: קצת צבע יכול להגיע רחוק. חדר השינה הוא בדרך כלל אחד המקומות הראשונים שאנשים מתחילים כאשר הם רוצים לשנות את הפנים שלהם (ועם סיבה טובה). אבל אל תשכח מחללים אחרים כמו חדרי אמבטיה, מטבחים וחדרי מגורים – אזורים אלה יכולים ליהנות גם מכמה גוונים חדשים!

הוסף אומנות ייחודית לקירות שלך: אמנות יכולה להיות דרך מצוינת לבטא את עצמך ולגרום לחדר להיראות מעניין יותר. אם אתה חושב להוסיף קצת אמנות, אבל לא יודע מאיפה להתחיל, הנה חמש סיבות מדוע כדאי לשקול זאת:

אמנות זה יקר: יש הרבה אמנים גדולים שם בחוץ שיוצרים יצירות יפות שייראו מדהימות בבית שלך. עם זאת, אם אתה מחפש משהו ייחודי או מיוחד במינו, החלקים האלה יעלו משמעותית יותר מאשר עמיתיהם בייצור המוני. רק תזכור שאם מישהו אחר כבר קנה את אותו יצירה אז שלך לא בהכרח יהיה שווה פחות רק בגלל שמישהו אחר גם הוא הבעלים שלו (אלא אם הוא במקרה גם אמן).

זה יכול לעזור לשבור מחסומים בין זרים כשהם רואים משהו מוכר אחד בביתו של זה – כמו ציור או פסל אהובים מילדותם – ולהתחיל לדבר על כמה הם אוהבים את זה ביחד במקום לשפוט אחד את השני על סמך דברים שטחיים כמו בחירת לבוש או תסרוקות."

צריך שיהיה לך לפחות דבר אחד שאתה לא צריך לפחד לשבור

אחד הדברים הכי חשובים שכדאי שיהיה לכם בבית הוא משהו שאתם לא צריכים לפחד להישבר. זה חשוב כי זה טוב לבריאות הנפשית שלך, וזה מאפשר לך להירגע ולא לדאוג ממה שעלול לקרות אם מישהו יתקל בו או ישפוך עליו יין. זו יכולה להיות גם דרך מצוינת לחברים ובני משפחה שמבקרים להירגע, כי הם לא ירגישו שהם מרשים אם הם רוצים כוס יין בזמן שהם יושבים על הספה או משחקים עם הכלב שלך – וגם לא ירגישו. הם דואגים למה שעלול לקרות אם הם יהיו סוערים מדי!

אם זה נשמע כמו משהו שיעבוד בבית שלך, אז קדימה וקבל אחד עוד היום! עיצוב פנים יכול להיות מהנה ויצירתי, אך גם פרקטי ופונקציונלי

עיצוב פנים הוא יותר מסתם לגרום לחלל שלך להיראות יפה. זה גם להפיק את המרב מהחלל שלך, כדי שיהיה לך בית פונקציונלי, בטוח ונוח שתוכלו ליהנות ממנו בכל יום. כשזה מגיע לעיצוב פנים: חשבו איך אתם רוצים להשתמש בחדר. האם זה יהיה סלון עם ריהוט? או משרד שאין בו מבקרים? התשובות שלך יעזרו לך להחליט אם יש או לא צריך להיות תאורה נוספת או ציוד אחר באזורים אלה (לדוגמה, אם אתה הולך לקבל אורחים לעתים קרובות).

קחו בחשבון בעיות בטיחות כמו האם יש מספיק מתגי תאורה ליד דלתות וחלונות כדי שאנשים לא ימעדו עליהם בכניסה או יציאה מחדרים בשעות הלילה – ואפילו בשעות היום אם אין מספיק אור טבעי שנכנס דרך חלונות בגלל לקוי. חומרי בידוד בשימוש במהלך עבודות בנייה שנעשו לפני שנים לפני שמישהו ידע טוב יותר מאשר להשתמש בחומרים זולים רק בגלל שהם היו זולים!

עיצוב פנים הוא דרך מהנה ויצירתית להפוך את הבית שלך למקום נוח יותר לחיות בו. אבל חשוב גם לא לשכוח שיש גם היבטים פרקטיים, כמו לדאוג לכךיש מספיק מקום אחסון לכל החפצים שלך ויצירת סביבה שבה אנשים מרגישים רצויים כשהם מבקרים. כל עוד תזכרו את הדברים האלה כשאתם מתכננים את פרויקט העיצוב מחדש הבא שלכם, אנחנו בטוחים שזה ייצא נהדר!

לפרטים נוספים : עיצוב פנים, שרון איגר